Вандалізм протиправне, безглузде знищення або пошкодження матеріальних та культурних цінностей, – таке визначення цьому поняттю дають тлумачні словники.

    На жаль, у нашому житті це безглуздя присутнє чи не щодня, і ми робимо дуже недостатньо для того, щоб його припинити, або принаймні суттєво зменшити.

    Вандалізм в Україні став надто поширеним явищем. Нівечаться пам’ятки культурної спадщини пов’язані з різними періодами нашої історії. Хронологія подібних актів вже заслуговує на написання окремих досліджень з криміналістики та психіатрії. Варвари вчиняють глум не вибірково (з мотивів особистої ненависті), а просто так. Це ще страшніше!

   За ці роки прокотилася жахлива хвиля осквернення й руйнування  пам’ятників, меморіалів та інших пам’ятних знаків єврейської національної меншини. Вандали пошкоджують могили, розкопують масові поховання.

    Боротися з цим вкрай важко, адже справа в тому, що досить часто вандали залишаються практично безкарними, оскільки не завжди вда­ється впіймати їх за руку на місці злочину. Хоча за руйнування, пошкодження чи знищення окремих пам’яток історії та культури у нас передбачена кримінальна відповідальність, в кращому випадку вандали несуть адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство.

   В результаті можна зробити висновок, що ми повинні перш за все самі контролювати такі події та не піддаватися хвилі «масового свинства».  Наша історія – це наш безцінний скарб.

       Шановні маневичани! У разі виявлення підозрілих намірів чи фактів вандалізму у селищі переконливо просимо повідомити поліцію, по можливості, зафіксувати дії порушників відео чи фотографічно. Звертаємо увагу на те, щоб до приїзду правоохоронних органів, не затоптували і не торкалися проявлених слідів незаконних дій варварів, аби не допустити їх знищення.

      Не будьте байдужими! Телефонуйте 102!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: