Щоб убезпечити себе та Ваших відвідувачів від інфікування коронавірусним збудником необхідно:

 1. Встановити режим роботи закладів з розрахунку один відвідувач на 10 метрів квадратних площі торгівельного залу, дотримання між ними дистанції не менше, як 1,5 метра, з нанесенням відповідних позначок в торгівельному залі та попереджувальних оголошень на вході щодо кількості людей, які одночасно можуть знаходитись у приміщенні.
 2. Працівників забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання (масками), резиновими рукавичками, спецодягом.

 3. Приміщення прибирати із дезінфікуючими засобами щонайменше двічі на день. Максимально часто проводити дезінфекцію ручок дверей, холодильників, прилавків, ваг, водопровідних кранів, терміналів для розрахунку та інших місць дотику.

 4. Забезпечити наявність антисептиків для рук для персоналу. При цьому руки персоналу обробляти максимально часто після кожного розрахунку з покупцем.

 5. Продаж продовольчої продукції, інших товарів повсякденного вжитку необхідно здійснювати у фасованому вигляді. Виключити самообслуговування покупцями.

 6. Всі дезінфікуючі засоби та антисептики повинні бути зареєстровані в Україні в державному реєстрі, тобто придбати їх можна в аптечній мережі та закладах торгівлі медичною технікою. Дезінфікуючі засоби та антисептики повинні мати інструкцію (регламент) їх застосування, в якій буде роз’яснено якої концентрації необхідно зробити дезінфікуючий розчин, щоб він був активним.

 7. При появі в персоналу чи власників закладів перших симптомів грипу, ГРВІ, коронавірусної інфекції (підвищення температури, біль у горлі, кашель, чхання, риніт, загальна слабкість, ламкість у тілі чи утрудненість дихання) необхідно вжити заходів до самоізоляції в домашніх умовах на термін 14 днів та повідомити про це сімейного лікаря.

 8. З 6 квітня громадянам необхідно мати засоби захисту органів дихання при відвідуванні громадських місць (магазинів, аптек, АЗС, тощо).

  Розроблено Маневицьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби

  у Волинській області на підставі  Постанови КМУ від 02 квітня 2020 р. № 255

   «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від255  11 березня 2020 р. № 211»

  протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020 року № 10,

   рішення Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки

  та надзвичайних ситуацій від 26.03.2020 року № 5,

  листа заступника голови облдержадміністрації № 1891/44/20 від 25 березня 2020 року

  Телефони для контактів (03376)22198, 0975848946 Наталія Маковецька

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: