Асоціація міст України оголосила переможців Конкурсу короткострокових ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Їх – 13, серед них і ГО «Стильні Панночки» з Маневич (Маневичі – муніципалітет-член Асоціація міст України) із проєктом «Жіноче підприємництво – майбутнє поряд», повідомили в офісі реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Конкурсна комісія, яка засідала днями в режимі відеоконференції, визнала переможцями ініціативи, спрямовані на:
– розбудову місцевого потенціалу, пов’язаного з участю жінок у місцевому економічному розвитку;
– розширення економічних можливостей жінок;
– розвиток жіночого підприємництва;
– розширення участі жінок у прийнятті рішень на місцевому рівні.
Тож проєкт «Жіноче підприємництво – майбутнє поряд» має на меті – збільшення на території громади жінок-підприємців, які виготовлятимуть продукцію чи надаватимуть послуги, зокрема, й в умовах, що склалися під час та після карантину зумовленого коронавірусом. Серед іншого, передбачене і навчання веденню бізнесової справи з використанням ІТ-технологій та соцмереж.
Волинське регіональне відділення Асоціації міст України, стало партнером проєкту-переможця з Маневиччини.
«Ми розпочали активну співпрацю зі «Стильними Панночками» ще на стадії підготовки проєктної пропозиції. Сьогодні стало відомо, що ініціатива маневиччан отримає фінансування тож, незабаром, втілимо її у партнерстві з Маневицькою селищною радою, Маневицькою районною філією Волинського обласного центру зайнятості, ГО осіб із інвалідністю «Довіра».
Найціннішим, на мою думку, є те, що реалізація проєкту розширить участь жінок в ухваленні рішень органами місцевого самоврядування, що стосуватимуться сфери місцевого економічного розвитку, – каже виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук (Mariana Kononchuk). – У рамках реалізації проєкту, в серпні, відбудеться зустріч учасниць проєкту, а це 20 жінок, 12-ть із яких мають статус безробітних, та 8 – потенційних майбутніх підприємниць, із фахівцями РВ Асоціації міст України. Маневиччанки отримають вузькоспеціалізовані консультації у галузі права, гендерно-орієнтованого бюджетування, ведення власного бізнесу, участі у програмах місцевого економічного розвитку, співпраці з ОМС та контролюючими органами, захисту власних прав та інтересів».
На втілення проєкту «Жіноче підприємництво – майбутнє поряд» маневичанкам потрібно трішки більше 46 тисяч гривень.