24 червня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з представниками міст та селищ районного значення з питань прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад, до участі в якій було запрошено й Маневицького селищного голову Олександра Гаврилюка.

Зустріч проводилася з метою обговорення можливостей надання додаткових стимулів тим територіям, які ще не долучилися до змін.

Під час наради піднімалося питання необхідності внесення змін до Конституції, щоб закріпити успіх і зробити децентралізацію незворотною. Основні напрями змін до Конституції, визначені Урядом і запропоновані до обговорення, наступні: закріплення чіткої системи адміністративно-територіального устрою, закріплення ефективної системи місцевого самоврядування, гарантування матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування та запровадження інституту префекта як інструмента контролю з боку держави.

Це дасть можливість втілити основну ідею: передати повноту повноважень і ресурсів на рівень громад; реформувати ланку райдержадміністрацій, як бар’єру до об’єднання; ввести інститут префектів – як контрольний механізм розвитку громад з боку держави; запровадити практику виконкомів, які будуть втілювати рішення, ухвалені жителями громад.

Прем’єр-міністром було озвучено пропозиції з 1 січня 2020 по 1 січня 2021 року надати районним центрам статус об’єднаних громад – із повноваженнями та ресурсами, що є непоганим стимулом, аби протестувати систему і отримати власний досвід.

Окреме питання – пріоритетний перерозподіл коштів Держфонду регіонального розвитку на районні центри і міста районного значення, які не мають поки що власного ресурсу розвитку. Обсяг ресурсів – близько 3 млрд грн. За словами Володимира Гройсмана, це посилить можливості райцентрів, укріпить їхню фінансову спроможність. А вже люди на місцях вирішать, куди направити.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/zupiniti-procesi-decentralizaciyi-nepripustimo-volodimir-grojsman 

Під час виступу селищний голова зазначив, що такі зусрічі, з питань прискорення процесу децентралізації, потрібно було проводити 2-3 роки тому, і вже сьогодні ми були б очевидцями результату цієї реформи, повною мірою скористалися б її можливостями й отримали нову якість послуг, яка вже панує у спроможних і фінансово забезпечених ОТГ. Також Олександр Оксентійович піднімав питання щодо розширення меж території селища, що є однією з основних потреб маневичан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: