Маневицька селищна рада звертається до  усіх мешканців селища  з проханням не спалювати суху траву, стерню та побутове сміття.

       Спалювання сухої рослинності та сміття завдає великої шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей,та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.
       Пам’ятаймо, що під час спалювання у повітря виділяється небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричиняють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
     Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість грунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.
     На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров’я та життя людей, спалювання сухої трави, стерні, пожнивних рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.
        Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладання штрафу на громадян  від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.), (ст.77-1 КУпАП). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до сорока (340-680 грн.) неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста  (1190-1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Незважаючи на численні застереження фахівців ДСНС,  займання та пожежі сухої трави в області виникають щодня. Рятувальники  разом із екологами постійно через ЗМІ та соцмережі нагадують людям про небезпеку випалювання сухої трави та сміття, розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Такі пожежі – це й підвищений ризик займання торфовищ та лісів. Бо невеликі загорання охоплюють великі площі, які надто складно загасити, оскільки торф може горіти у всіх напрямках, незалежно від сили вітру. Навіть дощ не здатен загасити палаюче торфовище. Коли горить торф, він спалює коріння дерев, які від цього можуть падати. Саме тому недотримання елементарних правил пожежної безпеки, а часто і свідомі підпали громадянами сухої трави нібито для знищення бур’янів, можуть стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Маневицький РВ УДСНС України у Волинській області закликає:

  •       Не розводьте багаття в лісах у не відведених для цього місцях!
  •       Не послаблюйте нагляд за малолітніми дітьми під час відпочинку на лоні природи!
  •       Не кидайте незагашених недокурків на землю як на полі, так і з автомобілів на узбіччя!
  •       Не спалюйте суху траву та не провокуйте виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю!

 У випадку пожежі телефонуйте 101

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: