Незважаючи на люту зиму, необхідно проводити підготовчі заходи до пропуску весняної повені та паводку.

За інформацією начальника Маневицької експлуатаційної дільниці регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Віктора ПАХОЛЬЧУКА, територія Маневицької територіальної громади займає понад 41% площі меліорованих земель колишнього Маневицького району (11,4 тис.га), із протяжністю внутрішньогосподарських каналів понад  527 км, кількістю ГТС 501 шт, в тому числі шлюзів-регуляторів 246 шт. Крім цього, на даній території знаходиться понад 132 км водоприймачів та магістральних каналів із розміщеними на них 75 шт гідротехнічними спорудами, в т.ч. 47 шлюзів-регуляторів, 13,3 км захисних дамб, насосні станції сіл Колодії та Підцаревичі, які обслуговує Маневицька експлуатаційна дільниця  Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

Найбільш потенційно небезпечними, в повеневому відношенні, являються населені пункти та сільськогосподарські угіддя поблизу: сіл Колодії та Підцаревичі Маневицької осушувальної системи, а також сіл Черськ та  Бережниця Троянівської осушувальної системи. При цьому, села Колодії та Підцаревичі захищені дамбами, відкачування надлишкових вод забезпечується двома насосними станціями, загальною потужністю, відповідно, 330 кВт і 110 кВт і продуктивністю 1,75 і 0,75 куб.м. / сек.

На сьогоднішній день, насосні станції Маневицької дільниці знаходяться у технічно справному стані і готові до відкачування надлишкових вод.

Протягом 2020 року організацією проводились доглядові роботи на міжгосподарських каналах, в зоні Маневицької громади, загальною протяжністю понад 145 км, очищено від наносів 60 гідротехнічних споруд, які забезпечили сприятливий пропускний режим малих річок та магістральних каналів.

Крім цього, підрядною організацією проводились роботи з очищення р. Осина, поблизу с. Черськ, протяжністю 1,45 км, та 1,5 км очищено внутрішньогосподарський канал навколо оз. Черське. Проведені роботи усунули причину періодичного підтоплення с. Черськ та навколишніх с/г угідь.

На даний час процес підготовки до пропуску весняної повені та паводків відбувається у плановому режимі.

Просимо громадян завчасу підготуватись до можливих негативних наслідків, викликаних підвищеними рівнями повеневих та талих вод.

 

 

Служба цивільного захисту

Маневицької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Ще немає коментарів.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: