Напевно кожен з вас вже відчув характерний запах диму, що вкриває селище останніми тижнями осені.  Мешканці приватних будинків починають прибирати свої господарства від опалого листя та сухого бадилля. Більшість вирішує його спалити, не підозрюючи про шкоду диму від такого багаття. Ще зі школи нас вчили, що дим із опалого листя шкідливий для здоров’я, але таке враження чи то в школу не всі ходили, чи то не всім подобається дихати на повні груди свіжим повітрям. 

  При згоранні одного листка, у повітря піднімається 85-90% його маси. Тобто, майже все перетворюється на дим, а з ним в атмосферу потрапляють пил і небезпечні хімічні речовини, які знижують рівень гемоглобіну, викликають інші захворювання крові й можуть призвести до онкозахворювань. У повітрі опиняються гази-альдегіди, які подразнюють слизові оболонки очей, носа, горла. Із димом вони потрапляють у легені, руйнують клітини й ускладнюють дихання. А через зменшення об’єму кисню погіршується робота серця. Ось так звична осіння незручність може завдати незворотних наслідків.

Спалювання листя – це злочин, і він карається законом. Кожен, хто не розуміє цього, сплатить штраф. Однак прибирати подвір’я можна й без шкоди для екології. Листя потрібно або просто лишати перегнивати під деревом або компостувати. Це легко та корисно.

Цей метод перевірений багатьма поколіннями, яким практикували ще наші бабусі з дідусями. Робили просто: викопували у дворі яму, і згрібали в неї листя, шар за шаром. Між шарами можна кидати інші органічні відходи: лушпиння від овочів, фруктів, яєчну шкаралупу, папір. Раз на пару тижнів купу варто зволожувати і розпушувати, щоб пришвидшити процеси гниття й вирівняти рівень вологості. За кілька місяців отримаєте пухкий темний матеріал, якісне добриво для саду чи городу

Подумайте, яку шкоду наносимо довкіллю спалюючи листя, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.  

 Джерело: https://zdolbunivcity.net/palyty-chy-ne-palyty-os-u-chomu-pytannya-abo-scho-robyty-z-lystyam/

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: