2 грудня 2018 року у відповідності до п. 7 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування» Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк прозвітував перед територіальною громадою селища за виконану роботу. Протягом поточного року було проведено 13 сесій селищної ради, на яких прийнято 249 рішень, проведено 17 засідань виконавчого комітету та прийнято 140 відповідних рішень.

7 листопада 2017 року минуло три роки з часу обрання мене на посаду селищного голови. Основною ціллю та завданням, які були поставлені перед Маневицькою селищною радою на цей рік – розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури та надання якісних послуг населенню.

           Адміністративні послуги. Три роки поспіль для зручності маневичан були скасовані окремі дні видачі довідок в селищній раді. На даний момент мешканці мають можливість в будь-який день звернутись в селищну раду та отримати необхідні документи. За результатами такого режиму роботи  було видано 9143 довідки до управління пенсійного фонду, управління соціального захисту населення РДА, Державної міграційної служби, Маневицького ВУЖКГ, державної нотаріальної контори,  управління фінансів Маневицької РДА, Маневицької ЦРЛ. Видано 346 довідок про користування земельними ділянкам.

Прийнято та опрацьовано 394 заяви на виплату компенсацій на тверде паливо для пільгових категорій населення та про видачу посвідчень потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС; ведеться реєстр прибуття та вибуття громадян по комунальному сектору.

З 4 квітня 2016 року функцію з реєстрації місця проживання громадян передано до виконавчих органів територіальних громад. Протягом поточного року на території селища Маневичі зареєстрували своє місце проживання 400 осіб та знято з реєстрації – 122. Видано довідок про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання – 520.

Інформація про реєстрацію передається протягом семи календарних днів до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування органу реєстрації, щомісяця у відділ адміністрування Державного реєстру виборців, Маневицький відділ статистики, управління соціального захисту населення, Маневицького ВУЖКГ та військкомату  в паперовому та електронному вигляді за встановленими формами.

Дорожньо-транспортна мережа. З метою розвитку дорожньо-транспортної мережі селища та ремонту існуючої, за звітний період були створені біло-щебеневі дороги по вулицях:

Олега Кошового (115,856 тис. грн), вул. Сагайдачного (89,115 тис. грн), вул. Галана (153,066 тис. грн), вул. Польова  (137,061 тис. грн), вул. Островського (111,204 тис. грн).

З метою належного утримання доріг з асфальтобетонним покриттям, проведено ямковий ремонт вулиць селища з найбільшим транспортним навантаженням на суму 321,682 тис. грн, зокрема вул. Незалежності, 100-річчя Маневич, Горького, Комарова, Некрасова, Козацька, пр. Волі,  Андрія Снітка, Вокзальна, Шевченка, Ринкова.

Весною та в листопаді було проведено грейдерне планування біло-щебеневих та ґрунтових доріг по вулицях селища на загальну суму 39 тис. грн.

Благоустрій. Маневицькою селищною радою в цьому році профінансовано роботи з благоустрою населеного пункту на суму понад 3 млн грн. В тому числі на підставі укладених договорів та проведених тендерних процедур Маневицьким ВУЖКГ надаються такі основні послуги (сума договору в грн, використано станом на 30.11.2018 р): послуги по утриманню вуличної ливневої мережі (149800, 131335); послуги по утриманню кладовища (174500, 150882); послуги по утриманню мереж вуличного освітлення (199000, 199000); послуги з озеленення території та утримання зелених насаджень в смт Маневичі (488836, 331540); послуги по очищенню доріг від снігу (101200, 33881); послуги з прибирання та підмітання вулиць (567121, 548464); послуги по утриманню малих архітектурних форм (112540, 108017); використання електроенергії (310000, 254000).

Маневицьким ВУЖКГ обслуговується 90 вулиць загальною протяжністю 59,7 км. Оновлено пішохідні переходи та осьова лінія по центральних вулицях селища. Встановлені нові та оновлені дорожні знаки.

Протягом року тричі проводились відлови безпритульних собак.

В смт Маневичі налічується 23,8 км тротуарів з твердим покриттям. В цьому році були очищенні від ґрунту та бур’янів тротуари по вул. Некрасова, Комарова, Незалежності, Шевченка, Вокзальна, пр-ту Волі. Також в цьому році була відремонтована частина тротуару по вул. Незалежності на суму 37,549 тис. грн.

Завершені роботи по капітальному ремонту площі по вул. Горького перед рестораном «Україна». Загальна кошторисна вартість капітального ремонту склала 1 273 063 грн.

Частина бетонних плит, що демонтувалися на площі, була використана для будівництва тротуару по пр. Волі, що дозволило значно зменшити вартість даних робіт, яка склала 64,787 тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Проведено капітальний ремонт даху багатоквартирного житлового будинку по вул. Некрасова, 8, в смт Маневичі. Загальна вартість будівельних робіт склала 263,780 тис. грн.

       За звітний період в селищі встановлені дитячі майданчики в парковій зоні по вул. Ринкова та вул. Вокзальна. Активну участь у благоустрої населеного пункту взяли керівники та працівники лісогосподарських підприємств,            

розташованих на території селища. Ними були встановлені дві екозупинки, три бесідки в парковій зоні по вул. Ринкова, дубова лава на центральній площі селища.

     

Освітлення. Працюємо і в напрямку освітлення населеного пункту. Так за звітний період були виконані наступні роботи: завершені роботи з реалізації проекту «Нове будівництво вуличного освітлення від КТП-12 по вул. Луцька в смт Маневичі» на суму 371,234 грн; завершені роботи з реалізації проекту «Нове будівництво вуличного освітлення від КТП-278 по вул. Луцька в смт Маневичі» на суму 382,361 грн; замінено та встановлено нові світильники по вулицях селища в кількості 31 шт.; по селищу замінено 116 ламп вуличного освітлення.

 

 

 

 

 

Водопостачання. Маневицькою селищною радою ведеться робота з розвитку мереж водопостачання та водовідведення. За звітний період проведені наступні заходи: завершені будівельні роботи з Капітального ремонту питного водопроводу по вул. Гагаріна, вул. Зелена, вул. 8-го березня в смт Маневичі на суму 273,050 тис. грн. На даному етапі дані об’єкти вводяться в експлуатацію; в жовтні 2018 року розпочаті та на даний час тривають будівельні роботи за проектом «Нове будівництво каналізаційної мережі житлового кварталу в смт Маневичі по вул. Зільберта, Степана Бойка, Незалежності», вартість за договором складає 749,011 тис. грн.

 

Участь у конкурсах. В 2018 році Волинською обласною радою було оголошено обласний конкурс проектів місцевих ініціатив. Всього було подано 195 проектів. Відповідно до рейтингу, складеного за результатами експертної оцінки проектів, в число переможців обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив 2018 року ввійшов проект від Маневицької селищної ради «Облаштування спортивно-ігрового майданчика по вулиці Шевченка, смт Маневичі», що дало змогу залучити 92,200 тис. грн. з обласного бюджету.

 

 

 

 

 

 

Також в цьому році Волинська обласна організація Товариства лісівників України, обласна організація профспілки працівників лісового господарства України та Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства оголосили конкурс для районних центрів та об’єднаних територіальних громад на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї. В конкурсі серед 63 учасників проект дендрологічного парку по вул. Комарова смт Маневичі зайняв I місце – тому вже в наступному році у нашому селищі з’явиться ще один затишний куточок для відпочинку.

Громадські ініціативи. За ініціативи Волинського осередку Національного корпусу «Азов» 13 жовтня напередодні Дня захисника України в смт Маневичі відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятного знака воїнам, що віддали своє життя за Україну;

За ініціативи Маневицького осередку бджолярів Волинської землі «Ройовий стан», пасічників району та підприємців був виготовлений та встановлений на центральній площі селища пам’ятний знак Бджолі, який увійшов до Книги рекордів України.

Озеленення. Значна увага приділялась і озелененню нашого містечка. В цьому році проводились: висадка клумб та догляд за ними по вул. 100-річчя Маневич, Незалежності, Козацька, Горького, Некрасова, пр. Волі; акції з посадки дерев, в результаті яких в селищі було висаджено близько 35-ти дерев липи, дуба червоного, клену та берези; виготовлені та встановлені опори для влаштування ваз із висадженими квітами (петунія, сульфінія, пеларгонія, бегонія) по проспекту Волі.

Дошкільні заклади. На території Маневицької селищної ради функціонують три дошкільні навчальні заклади. Вже третій рік поспіль дані заклади спрацювали без перерви у роботі в літній період. Таким чином діти жителів селища мали змогу протягом цілого року відвідувати дитячі садки. Для забезпечення закладів дошкільної освіти в селищі в цьому році виділено з селищного бюджету для компенсації браку освітньої субвенції – близько 4 млн. грн. Ці кошти були спрямовані на виплату заробітних плат працівникам ДНЗ, покриття витрат на харчування, оплату комунальних послуг, енергії, палива та ін. Систематично за клопотаннями завідувачів дитячих садочків проводились закупівлі предметів, матеріалів та інвентарю для оновлення матеріально-технічної бази дитячих садочків.

Основними напрямами роботи в цьому році було першочергове забезпечення функціонування систем опалення, водопостачання та утримання приміщень ДНЗ в належному стані. В ДНЗ №3 та №4 протягом року проводились роботи по проведенню гарячої води в групи, ремонтні роботи систем опалення. В котельні усіх трьох дитячих садочків в цьому році закуплені три нові твердопаливні котли на загальну суму 449,00 тис. грн.

Початок цього навчального року дошкільний навчальний заклад № 1 «Веселка» в смт Маневичі зустрів з новим сучасним дахом. Потреба у заміні покрівлі виникла через перебування її в аварійному стані. З метою збереження будівлі від передчасного руйнування, поліпшення естетичного вигляду та збереження здоров’я вихованців і працівників закладу з бюджету Маневицької селищної ради виділено кошти у сумі 490 573 грн та повністю реалізовано проект «Капітальний ремонт покрівлі даху дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1 «Веселка» по вул. Незалежності, 16, в смт Маневичі». На сьогодні приміщення садочка перекрито металопрофілем, повністю замінені дерев’яні конструкції даху.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дозвілля. В цьому році був проведений святковий концерт до 126-ої річниці із Дня заснування селища Маневичі, організовано святковий ярмарок та дитячі атракціони. Також проведено урочисте відкриття Новорічної ялинки та святкування Дня Святого Миколая.

 

 

 

 

 

 

За підтримки селищної ради брали участь у складі збірних команд смт Маневичі у районних змаганнях та районному фестивалі з фізкультури та спорту. Збірна команда Маневич з футболу стала володарем Кубка Маневицького району з футболу.

 

 

Земельні питання. В 2018 році був розроблений та на даний момент перебуває на стадії затвердження оновлений Генеральний план населеного пункту смт Маневичі. На дані роботи виділено 59,640 тис. грн.

Стабільно виплачуються матеріальні допомоги на поховання, до професійних свят, на лікування учасників АТО, дітям-сиротам, що закріплені за Маневицькою селищною радою.

На початку 2017 та в 2018 роках мною було ініційоване добровільне об’єднання територіальних громад, на даний час це питання зрушене, але в силу певних обставин ще до кінця не вирішене.

Не зважаючи на все що вже зроблено, в Маневичах ще існує багато проблем та питань, які потребують вирішення. Ці проблеми досить нелегкі, але ми разом з вами ніколи не будемо залишатись осторонь, а наполегливо працюватимемо над ними.

Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: